• Ne aramıştınız ?
  • UV Baskı
  • Lazer Kesim
  • Lazer Yakma & Markalama
  • Pleksiglas Kesim
  • Sublimasyon Baskı
  • Standlar
  • Mağaza Teşhir Ürünleri
  • Kapı İsimlikleri
YoutubeInstagram Tiktok

Serigrafi Baskı

Serigrafi, çeşitli ürünlere tasarım basmak için çok sayıda şirket arasında kullanılan en popüler baskı tekniklerinden biridir. Serigrafi süreci uzun süredir var ve basit şablondan tam bir ticari baskı yöntemine dönüştü.

İşlem çoğu zaman posterlere, kumaşlara ve ambalajlara baskı yapmak için kullanılır. Bununla birlikte, günümüzde teknik çok daha gelişmiş olduğu için daha geniş bir ürün yelpazesine uyarlanmıştır. Ticari ve sanatsal sektörde 100 yılı aşkın bir süredir kullanılmaktadır ve ağırlıklı olarak t-shirt, bez çanta, kağıt, ahşap, seramik ve giysi mıknatısları gibi diğer malzemelere resim ve tasarım basmak için kullanılmaktadır.

Serigrafi, farklı promosyon ürünlerinin kullanımı yoluyla marka bilinirliğinde bir artış yaratmak için idealdir.

Serigrafinin Faydaları;

Serigrafi teknolojisini kullanmayı düşünürken, pek çok faydası olan faydalarını düşünmekte fayda var. Bu avantajlardan bazıları şunlardır:

Serigrafinin ana avantajlarından biri çok yönlülüğüdür. Her türlü kumaş, plastik, ahşap, cam ve hatta metal üzerinde kullanılabilir. Ayrıca, birden fazla renk kullanılabilir. Serigrafi kullanırken neredeyse sonsuz tasarım özgürlüğü vardır.

Diğer yazdırma yöntemleriyle karşılaştırıldığında, serigrafi, yoğun bir mürekkep kapsamı uygulayabilir ve bu da dayanıklı bir tasarım sağlar. Ek olarak, belirli kaplamalar ve katkı maddeleri mürekkebi UV ışınlarına, çizilmelere, neme ve kimyasallara karşı dayanıklı hale getirerek, serigrafi ürünlerin dış mekanlarda ve zorlu ortamlarda solmadan kullanılmasına olanak tanır.

Serigrafi ile üretilen canlı ve daha cesur renkler, diğer tekniklerle çoğaltılması oldukça zordur. Çoklu renk tasarımları için, her rengin gerçek parlaklığını korumasına izin veren ayrı katmanlar kullanılır.

Serigrafi, uzun vadede uygun maliyetli bir yöntemdir. Kurulum tamamlandıktan sonra, öğeleri yüksek hacimlerde yazdırmak nispeten hızlı ve kolaydır. Bu nedenle, ne kadar çok yazdırırsanız birim maliyetinin o kadar ucuz olduğunu söylemek güvenlidir.

Serigrafi, bir ekran oluşturulduktan sonra en verimli ve hızlı baskı tekniklerinden biridir. Aynı tasarımın tekrar tekrar basılması isteniyorsa mükemmel bir seçenektir.

Otomatik veya manuel olarak yapılmış olsun, serigrafi işlemi oldukça basittir. Ayrıca, gerekli aletlerin değiştirilmesi de zor veya maliyetli değildir.

Serigrafi, herhangi bir şekil, boyut ve kalınlıktaki malzemelere bir tasarım ekleyebildiği için diğer baskı tekniklerinden daha çok yönlüdür. Sonuç olarak, serigrafi, birçok farklı şekilde kullanım alanı oluşturmuştur; giyim üzerine tasarımlar, tıbbi cihazlar, çıkartmalar ve çıkartmalar, ürün etiketleri, tabela, tekstil kumaş tasarımları, spor ürünleri bunlara örnek sadece birkaç tanedir.

serigrafi baskı,serigrafi baskı izmir,matbaa hizmetleri,matbaa hizmetleri izmir,serigrafi baskı çeşitleri

Foto Galeri